FM és a korrupció

A Magyar Létesítménygazdálkodási Szövetség nyilvános létesítménygazdálkodási fóruma.
A fórumok szervere a leveleket, értesítéseket az info@fmguru.hu e-mail címről küldi. Ha biztos akar lenni, hogy megkapja a leveleket, javasoljuk, lépjen kapcsolatban az Ön cégének az informatikai részlegével, és kérje, hogy vegyék fel az info@fmguru.hu e-mail címet a a spam szűrőben megbízhatók közé.

Re: FM és a korrupció

HozzászólásSzerző: forgacslaci » 2010.05.28. 16:10

Egy érdekes takarítási szerződés mely 163 Mill. vagyoni hátrányt okozott.
http://www.origo.hu/itthon/20100528-tag ... -erno.html
huhh...
A minap hallottam egy politikus szájából, hogy azért épültek az M6 autópályán sík terepen alagutak és viaduktok, mert ezek egységára kb 4 -szeres a normál autópályának. És négyszer annyi pénzből 4 -szer annyit lehet profitálni.
Nem kellene végre a létesítménygazdálkodási szakma prominenseinek elhatárolódnia a megdöbbentő példáktól. Nem is merek arra gondolni......

Üdv:
forgacslaci
Avatar
forgacslaci
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2008.11.05. 08:41

Re: FM és a korrupció

HozzászólásSzerző: Czerny » 2010.05.29. 11:11

Az eredeti MTI közlemény
http://www.mti.hu/cikk/480903/

Az egészben ez a legérdekesebb:
"Így a BKV egyes üzemi területein a takarítási munkákat 2008. végétől kezdődően gazdaságilag indokolatlanul magasabb áron végezték el - írták közleményben."
Vajon ki és milyen módszerrel állapította meg, hogy mi a gazdaságilag indokolt?
Nem mintha a machinációk kérdésében kétségeim lennének, de tessék csak alaposan végiggondolni, ismerve a kaotikus állapotokat a takarítási piacon..
Segítségül: MSZ EN 15221-2, MSZ EN 13549, INSTA800, http://www.matisz.org/index.php?option= ... &Itemid=35
Szóval? Mi lehet a gazdaságilag indokolt ár alapja?
Czerny
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 2191
Csatlakozott: 2008.05.20. 19:30

Re: FM és a korrupció

HozzászólásSzerző: forgacslaci » 2010.05.31. 11:47

Mintegy két hónapja , a Pécsi Tudományegyetem vagyongazdálkodási igazgató pozícióra keresett tapasztalt szakembert.A feladat leírása gyakorlatilag illett a létesítménygazdálkodási szakmára, ezért "némelyek" bátorítására elkezdtem összeállítani a pályázati anyagomat.Kikértem az erkölcsi bizonyítványt valamint belemélyedtem a hozzáférhető információk alapján a szakmai koncepció kidolgozásához. Majd néhány hét múlva egy barátom óvatosságra intett, virágnyelven megfogalmazott kétségeivel.
A pályázatot a gazdasági igazgatónak kellett (volna) benyújtani.
Mai hír, hogy letartóztatták a "kollegát", és csapata több tagját.
http://bama.hu/baranya/kozelet/egyetemi ... val-308324
Meglehetősen kellemetlen helyzetben vagyunk akik ma a szakmában pályázgatunk a képességeinknek és tapasztalatunknak megfelelő pozícióra. :shock:
Az asztal másik oldalán ülő interjúztató bizony nem mindíg tiszta szakmai képességek alapján mérlegel.
Szerencsére nem adtam be pályázatomat. :?
forgacslaci
Avatar
forgacslaci
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2008.11.05. 08:41

Re: FM és a korrupció

HozzászólásSzerző: Adminisztrátor » 2010.06.03. 13:17

Ritz Tibor a BKV már említett takarítási szerződéséről: http://www.takaritoguru.hu/ritz/2-al-dr ... szseg.html
"Különösen izgalmas szakmai kérdés, hogy az ügyészség miképpen számolta ki azt, hogy egy 6,8 Milliárd forintos szerződés pontosan 163 millióval több az indokoltnál. "
Az Önök
Adminisztrátora
Adminisztrátor
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2008.07.07. 21:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FM és a korrupció

HozzászólásSzerző: forgacslaci » 2010.06.03. 14:34

Megdöbbentő a szerződés számomra.
Közel 7 milliárd ft-ról- mindössze 8 oldalon.
Hol vannak a szakmai szempontok? Kik készítették elő-szignózták, elemezték, árakat egyeztettek-alkudtak stb.stb.
Nincsenek kapcsolattartók -felelősök a szerződésben.Nincs semmi épkézláb... Csak annyi hogy +20%-kal emelhető. Hogyan? ....Miért? Kinek a jóváhagyásával?
Milyen más külső szolgáltatókkal dolgoztak még együtt? Ott milyen szerződések kötődtek?
Egy szakértő nyilatkozott egy villamos megálló felújításról a tv-ben kb 1-1,5 évvel ezelőtt. ahol a szerződött összeg talán 15 mill ft volt, a tényleges munka értékét a szakértő kb 3-4 M Ft-ra becsülte.
Igy könnyű évi 30-50 milliárd veszteséget összedobni.
Ajánlom a kollégák figyelmébe az alábbi cikket a korrupció erkölcsi és történelmi hátteréről egy református teológus szemszögéből.
http://www.polgariszemle.hu/app/interfa ... cle&ID=386
L
Avatar
forgacslaci
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2008.11.05. 08:41

Re: FM és a korrupció

HozzászólásSzerző: Adminisztrátor » 2010.06.03. 14:47

Csatolmányok
14-T-147-2008_PQS_es_Renome_Kft.pdf
(1.39 MiB) 907 alkalommal.
Az Önök
Adminisztrátora
Adminisztrátor
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2008.07.07. 21:48
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FM és a korrupció

HozzászólásSzerző: forgacslaci » 2010.06.03. 15:21

Néhány hónappal ezelőtt egy szervezet vezetője felkért, egy a beosztottja által előkészített takarítás-őrzés szerződés tervezet véleményezésére.
Kb 3 oldal véleményt írtam , konklúzióként annyit , hogy a szeződés tervezet egyetlen pontja sem képviseli a megbízó érdekeit, valamennyi a vállalkozó anyagi biztonságát szolgálja, minőségi és konkrét teljesítési garanciák nélkül.
A szerződés természetesen a jelzett hibák kijavításával létrejött de azóta nem kérik véleményem.
Ugyan miért?
L
Avatar
forgacslaci
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2008.11.05. 08:41

Re: FM és a korrupció

HozzászólásSzerző: forgacslaci » 2010.06.09. 14:03

Avatar
forgacslaci
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2008.11.05. 08:41

Re: FM és a korrupció

HozzászólásSzerző: forgacslaci » 2010.06.14. 07:06

Tisztelt kollegák!

Épp egy éve nyitottam a fenti címmel a topicot-remélve, hogy megismerhetjük a szakma képviselőinek tapasztalatát illetve véleményét a témáról. Egyértelműnek látom, hogy a téma sokakat érdekel, mert a látogatók számát tekintve (750) a legnépszerűbb . Ugyanakkor a hozzászólások száma mindössze 17-melyból 12-t én jegyeztem. Szándékom semmiképpen sem szenzációhajhászás, vagy a népszerűség keresése volt, leginkább néhány kínos ügy ismerete, ill. a gyanú, hogy a mélyben igen meglepő ügyek rejtőznek, késztetett a próbára, hogy megnyílnak-e valamilyen szinten a kollegák. Meg kell jegyeznem, hogy a vitaindítóban jegyzett e-mail címre egyetlen levél sem érkezett.
Ugyanakkor a ma tényei megerősítenek abban, hogy a témával nem a büntetőügyek csámcsogásával,ill. egyéb sutyorgással, hanem a szigorú szakmai elítélés ill. az elhatárolódás szintjén kell foglalkozni. Ahogy az EU boldogabb részén sikerrel fogalmazták meg a szabványi kritériumokban az FM alapját, úgy nekünk is lehetne tennivalónk a szabvány alapján készített etikai kódex megfogalmazásával.
Meggyőződésem, hogy a létesítménygazdálkodás mint szakma előtt nagy jövő áll idehaza is.Első lépésként azonban néhány olyan akadályt kell leküzdenünk amelyeket a közelmúltban sikeresen levertünk.

Üdvözlettel:

forgacslaci
Avatar
forgacslaci
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2008.11.05. 08:41

Re: FM és a korrupció

HozzászólásSzerző: forgacslaci » 2011.06.09. 18:31

Kedves Kollégák!

Épp egy éve írtam utoljára a témában.
Azóta ismét igen sokan bepillantottak, de szó szerint senkit sem érdekelt annyira a téma , hogy véleményt formáljon.
Pedig a sajtóban nap mint nap borul ki a pohár, hajmeresztő ügyek kerülnek napvilágra.
A napi munkámból egy újabb ügy.
Cégemnek van egy ipari ingatlanja egy közeli megyeszékhelyen.A bérlő 6 hónapja nem fizet bérleti díjat és közmű költségeket sem.Ennek ellenére saját vállalkozása és 3 cég albérlője termel nyereséget az ingatlanunkban számára.Eddig mintegy 50 mill. Ft tartozást halmozott fel .A szerződést hónapokkal ezelőtt felbontottuk, de a kedves volt bérlőnk ragaszkodik az ingyen bérleményhez. Ki lehetne tenni némi erőszakkal, de ez cégemnek nem elfogadható stratégia. A cégnek egy helyi híres/hírhedt ügyvédje van. A magyar jog alkalmas arra, hogy minden jogi eljárásban évekre elodázza a jogerős döntést, a tulajdonos ismételt birtokba helyezését. Könnyen megvásárolható a hivatalokban lévő személyzet, de a régimódi sógor-koma kapcsolatok is igen jól működnek. Nem tudjuk fölmondani a közmű szerződéseket, a birtokháborítási ügyet 3 nap alatt elbírálta a helyi jegyző- és persze a nemfizető javára. A bíróság a pereket hiánypótlásra visszadobja, a jegyzői határozat megtámadását nem tárgyalja.
Akinek hasonló tapasztalata ill. sikerélménye van hasonló ügyben köszönettel veszem.
Várom a hozzászólásokat!

Üdv:
L
Avatar
forgacslaci
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2008.11.05. 08:41

ElőzőKövetkező

Vissza: FM Guru Fórum

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron